Airfel Nerenin Malı – Menşei Hangi Ülkenin

Airfel 1999 yıllarında soğutma, ısıtma ve havalandırma sektöründe hizmet veren Sanko Holding bünyesine ait marka olarak kurulurken 2011 yıllarında Daikin Industries Limited’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe N.V tarafından satın alınmıştır.

2007 yıllarında Türkiye’deki pazarlama firması olan Daikin Klima Pazarlama Ltd. Şti’ni kurmuş olan Japon klima devi Daikin Türkiye’de her tarz split klima, soğutma, ısıtma, havalandırma cihaz ve ekipmanlarının ithalatını, ihracatını, pazarlamasını, üretimini ve dahili ticaretini AIRFEL ismi altında yapar.

Airfel Mensei Hangi Ulkenin
Airfel Mensei Hangi Ulkenin

Airfel günümüzde kombi, infrared ısıtıcılar, klima üniteleri, fancoil, panel radyatör ve klima santralleri üretmektedir. Kendi ürünlerinin dağıtımını ve üretimi ile birlikte Airfel, bir Daikin Grup markasındeN biri olan McQuay gibi diğer önemli markaların da resmi distribütörlüğünü üstlenmektedir. Pazarın en yenilikçi oyuncularından biri olan Daikin Europe NV’nin şu anda Çek Cumhuriyeti, Belçika, İtalya, Almanya ve İngiltere’de üretim tesisleri bulunmaktadır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir