Buderus Kombi Nasıl Açılır? Buderus Kombiyi Yaz/Kış Konumuna Alma

Buderus kombiyi kalorifer konumuna almak için panelin sol tarafında yer alan düğmeye bakarsanız petek simgesi yer almaktadır. Düğmeyi tam sağa çevirdiğiniz zaman açılmaktadır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Buderus Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

Buderus kombiyi kış konumuna almak için kombi panelinin sol altındaki düğmeye ekranda musluk ve kalorifer sembolünü görene dek arka arkaya basmanız gerekir. Musluk ve kalorifer sembolü belirdiği zaman kombi kış konumuna geçer.

Buderus Kombi Kalorifer Sıcaklığı Kaç Olmalı?

Gündüz sıcaklığı 22 ⁰C, gece sıcaklığı 18 ⁰C civarlarında tutmak idealdir. Buna göre oda termostatı varsa üzerinden ayar yapılabilirsiniz. Eğer oda termostatınız yoksa oda içerisindeki sıcaklığı termometre yardımıyla ölçülebilir ve gece 18 ⁰C olacak şekilde kombi üzerinden sıcaklık ayarlanması yapabilirsiniz.

Buderus Kombiyi Yaz Kis Konumuna Alma
Buderus Kombiyi Yaz Kis Konumuna Alma

Kombi Kış Moduna Nasıl Geçer?

Kombi yaz modunda sadece sıcak su vermektedir, kalorifer konumu kapanır. Kombiyi kış konumuna almak için panelin sağındaki düğmeyi petek simgesi olan konumdan sağa doğru çevirdiğiniz zaman hem kış konumuna geçmiş olur hem de kalorifer ısıtma derecesi ayarlamış olursunuz.

Buderus Kombi Tuş Kilidi Nasıl Açılır?

Tuş kilidini aktif hale getirmek için “+ ve – “ düğmesine aynı anda basmanız gerekmektedir. Ekranda “Loc” yazısı görüntülenirse tuş kilidi aktif hale gelmiş demektir. İptal etmeniz için de yine aynı “+ ve – “ düğmelerine aynı anda basmanız gerekir.

Yoğuşmalı Kombi Kışın Kaç Derecede Yanmalı?

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre; antre ve koridor gibi alanların 18 derece, yatak odası ve oturma odasının 22 derecede olması yeterli olmaktadır. Yoğuşmalı kombinin bu sıcaklığa ulaşması için kış aylarında 50 derecede çalışması önerilmektedir.

Kombi Kaç Derecede Yanmalı?

Isı mühendislerine göre; hol, antre ve koridor için ideal sıcaklık değerleri 15°C, salon, oturma odası, yatak odası ve mutfak için ideal sıcaklık değerleri 20°C, banyo için ideal sıcaklık değeri ise 24°C’dir.

Buderus Kaç Derecede Yoğuşma Yapar?

Ancak yoğuşmalı kombilerin yoğuşma yapabilmesi için yukarıda bahsedildiği gibi su sıcaklığının yaklaşık olarak 50 °C üzerine çıkmaması gerekmektedir. Yoğuşmalı kombi kullanımlarında sürekli yoğuşma yani sürekli en yüksek verim, en az tüketim için daha uzun ve daha geniş radyatör kullanılmalıdır.

40 Derecede Yanan Kombi Ne Kadar Fatura Gelir?

Sabit 40 derece çalışan kombi 1 saatte 0.42 metreküp yani 24 saatte 10 metreküp doğalgaz tüketmektedir. Bu kombinin saatlik tüketimleri 80 kuruş olurken, günlük tüketimi ise 19 lira ve aylık faturaya yansıması da 575 lira tutmaktadır.

Tasarruf İçin Kombi Kaçta Yanmalı?

Ancak ideal olarak 20°C bir sıcaklık için kombinin 50°C’de çalıştırılması yeterli olmaktadır. Kombinizin evi 20°C’de tutabilmesi için, hava soğuduğunda kombinin ısıtma sıcaklığını arttırması gerekir, hava ısındığında ise düşürmeli.

Kombi Kış Ayarı Kaç Olmalı?

Kombi kaç derecede olmalı sorusuna verilebilecek cevap görüldüğü gibi radyatör ısıl kapasitesi ve radyatör boyutu önemli bir rol oynamaktadır. Ancak ideal olarak 20°C bir sıcaklık için kombinin 50°C’de çalıştırılması yeterli olmaktadır.

Buderus Kombi Mode Tuşu Ne İşe Yarar?

“-mode” düğmesine ekranda radyatör sembolünü görene kadar basmanız gerekmektedir. Radyatör sembolünü görünce kış moduna geçmiş olacaksınız. Hemen bu modu “OK” düğmesine basarak kaydediniz. Daha sonra + ve – düğmelerini kullanarak radyatör sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.

Buderus Eco Modu Nedir?

ECO: Bu mod daha çok oda termostatı görevi görmektedir. Böylece cihaz ayarlanan sıcaklığa geldiği zaman durması ile birlikte, aynı zamanda sıcaklık düştüğü zaman yeniden aktif hale gelir ve çalışır.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir