Kombi Yaz ve Kış Modu Ayarı Nasıl Yapılır?

Kış aylarındaki soğuk hava koşullarında ısınma ihtiyaçlarınızı kombi ile hem ekonomik hem de konforlu bir şekilde karşılayabilirsiniz. Gelişmiş teknolojilere sahip olan kombiler ile artık çok daha kısa zaman içerisinde evin her bölümünde istediğiniz sıcaklık değerlerine kavuşabilirsiniz. Üstelik diğer ısınma ve yakıt sistemlerine göre çok daha düşük enerji tüketimi ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. İleri nesil teknoloji ile kullanım ihtiyaçlarınıza yanıt veren kombilerinizde kış modu özelliği bulunmaktadır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kış Modu Nasıl Ayarlanır?

Kombinizin kış modu ayarında çalışmasını sağlayabilmek için yapılması gereken çok basit işlemler vardır. Bu kapsamda da kombinizde kış modu ayarını yapabilmek için sırasıyla;

 1. Kombinizin ön kısmında bulunan ayar düğmesine basın,
 2. Kombi sıcaklık derecesini 65 dereceye getirin,
 3. Oda termostatı 23 dereceye getirin,
 4. Kullanım suyu ayarını 50 derece ayarını yapınız,

Bu şekilde çok kolayı ve basit bir şekilde kombinizin kış modunda kullanımını aktif hale getirebilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda kombi servisi ile iletişime geçiniz.

Kombi Yaz ve Kis Modu Ayari Nasil Yapilir
Kombi Yaz ve Kis Modu Ayari Nasil Yapilir

Kombi Yaz Modu Nasıl Açılır?

Kombinizi yaz aylarında sadece sıcak su fonksiyonu için kullanmanıza yardımcı olacak tasarruflu bir yaz modu özelliği bulunur. Bu yaz modu özelliğini kullanılması için kombinizde bazı küçük basit işlemler yapmanız gerekir. Kombinizi yaz modunu aktif hale getirilmesi için;

 1. Kombinizin yaz ayar düğmesi yani kar simgesine getirmeniz gerekir,
 2. Kombinizin yaz aylarında sadece sıcak su kullanımını gerçekleştirilmesi için şalterini açık olarak bırakın,
 3. Kalorifer tesisatındaki sıcaklık ayar düğmesini tamamen sola dönmüş, yaz pozisyonuna getirin,

Bu işlemleri yerine getirmelisiniz. Bu sayede kombinizin program saati, kullanım suyu beslemesi ve termostat gerilim şeklindeki fonksiyonları işlevlerini yerine getirmeye devam edecektir.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir