Eca Kombide ASE Uyarısı Hata ve Çözümü

Bu bir arıza kodu değildir. Eca kombinin yıllık bakımının geldiğini belirtmektedir. Peki Eca kombide ASE uyarısı çözümü nedir? Bu sorunun cevabını aşağıda sizlere aktaracağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kombide ASE Ne Demek

Kombide ASE nedir, Kombide ASE uyarısı çıkmasının bir arıza olduğunun göstergesi değildir. Kombinin yıllık bakımının geldiğin göstermektedir. Tüketicilerin bu durumda yapılacak herhangi bir işlemi bulunmamaktadır. Özellikle mal ve can güvenliği için kombiye müdahale etmemeniz gerekir. Bu durum kullanıcılar tarafından basit bir iş gibi görünerek kendi başlarına bir şeyler yapılmamaları gerekir. Bu durumda servislerden yardım alınması gerekir.

Bu uyarı çıkarsa kombi çalışmasını devam eder. Ancak uyarı hala ekranda belirmeye devam ederse ve servis çağırmadıysanız kombinin performansı düşmeye başlayacaktır ve verim düşerken tüketimde yükselecektir. Bu nedenden dolayı uyarı alındığı zaman kombi bakımı için servisi çağırmanız çok önemlidir.

Eca Kombide ASE Uyarisi Cozumu
Eca Kombide ASE Uyarisi Cozumu

Bu Uyarıda Kombi Çalışmaya Devam Eder mi?

Bu uyarı ekranda çıktıktan sonra kombi çalışmaya devam eder. Yani ısıtma ihtiyaçları aksatmadan yerine getirir, beklentiye yanıt verecektir. Fakat uyarı kodu uzun süre ekranınızda çıkmaya devam ederse yani kombiye bakım yaptırmazsanız cihazdaki performans yavaş yavaş düşecektir ve bundan dolayı verim düşerken tüketim de artacaktır. Bu nedenle bu uyarıyı aldığınız zaman kombi bakımı için servis yardımları almanız gerekmektedir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir