Buderus Nerenin Malı – Menşei Hangi Ülkenin

Pek çok Buderus marka kombi kullanıcıları Buderus hangi ülkenindir gibi sorular cevap aramaktadır. Buderus markasının geçmişi uzun yıllara dayanan köklü bir marka olması ile birlikte kalitenin önde gelen isimlerindendir. Kalitesi ile adından sıkça söz ettiren Türkiye pazarında ciddi bir yere sahip olan ilgili markanın geleceği ve geçmişi hakkında araştırmalarımızda nasıl sonuçlar aldık hep birlikte inceleyelim.

Buderus Nerenin Mali
Buderus Nerenin Mali

Buderus Nerenin Malıdır?

Soğuk kış aylarında doğal gaz olan binalarda kalorifer peteklerinin ısınmasında etkisi olan, ocaklarımızda tüp yerine doğalgaz kullanılması ve yaz kış demeden evinizde sıcak suyu eksik etmeyen araçlardan olan kombiler kalitesine göre adından söz ettirmekte. Bunlardan bir tanesi olan Buderus insanlar Buderus nerenin malıdır şeklinde meraklarını giderebilmek adına çeşitli platformlardan araştırmalar yapar.

Almanya’da yaşayan bir ailenin soy ismi ne kadar köklü bir marka olduğunun göstergesidir. Günümüze gelene kadar pek çok kategoride boy gösteren ilgili marka Almanya’nın Wetzlar şehrinde doğmuş olsa da ilk olarak kombiyle piyasaya girmemiştir. Demircilik alanında üretim yaparak ilk başlangıcı yapan Buderus daha sonra ısınma sektörüne adım attığı tarih olarak 1825 yılları göstermektedir. Isınma sanayisinde kullanılan soba üretimine geçmiş ve bir süre sonra modern kömür sobalarına geçiş sağlamıştır.

Türkiye’nin her şehrine girerek satış ve satış sonrası hizmeti ile adından sıkça söz ettiren Buderus hangi ülkeye ait diye merak edenler Almanya olarak cevap verebiliriz. Geniş servis ağı ve kaliteli personel ekibi ile Türkiye’de güzel işler başaran ‘’ ısıtma bizim işimiz ‘’ sloganı ile ısınma sanayisinde güzel işler başaran firma parmakla gösterilen bir marka haline gelmiştir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir