3, 4 ve 5 Programlı Bulaşık Makinası Özellikleri ve Farkları

“Şimdi bu bulaşıklar nasıl yıkanacak?” sorusunu hayatımızda çıkaran bulaşık makineleri, evinizin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu sebeple seçiminizde ince eleyip sık dokumak gerekir. Peki, bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bulaşık makinesi seçmek için yeterli bilgiye sahip değilseniz merak etmeyin; paylaşacağımız detayları inceleyerek ihtiyacınız olan bulaşık makinesi modelini kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Bulaşık makinesi seçimi sırasında değerlendirmeniz gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bulaşık makinesi fiyatları karar vermeyi etkileyen bir faktör olsa da en uygun bulaşık makinesini seçmek için yeterli değildir. Peki; hayatınızı kolaylaştıran, yaşam ve evinizin tarzınıza uyum sağlayacak bulaşık makinesini bulabilmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bulaşık Makinesi Programları

Hangi bulaşık makinesini seçeceğiniz, alanınıza uygun olarak bulmanızda yardımcı olsa da tek başına en uygun bulaşık makine modelini bulabilmek için yeterli olmamaktadır. Seçeceğiniz bulaşık makinesinin sizlere, yemek kültürünüz ve yaşam stilinize bir diğer deyişle ihtiyaçlarınıza uygun yıkama programlarını ve yeterli kapasiteyi sunması da gerekmektedir.

Bulaşık makinesi seçme aşamasında 4 programlı bulaşık makinesi mi, 10 programlı bulaşık makinesi mi? Bulaşık makinesi kaç programlı olmalıdır?” gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Bulaşık makinesi program sayısı sizlere bulaşıklarınızın kirliliği doğrultusunda farklı durulama ve yıkama sıcaklıkları veya farklı program süreleri sunmaktadır. Bu da istediğiniz sonuca, istenilen zamanda ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bulaşıkları yıkarken hangi programı seçmeniz gerektiği konusunda bulaşıklarınızın kirlilik tipi ve derecesi sizlere yol göstermektedir. 

Programli Bulasik Makinasi Farklari
Programli Bulasik Makinasi Farklari

Eko 50°C: En Ekonomik Program

Her bulaşık makinesinde bulunma zorunluluğu olan Ekonomik programlar; günlük, kir seviyeleri normal olan bulaşıklarınızın en ekonomik olarak yıkanmasını sağlamaktadır. Ekonomik program ile normal kirlilik seviyelerindeki bulaşıklarınızı su tüketimi ve enerjisi açısından en verimli şekilde yıkayabilirsiniz.

Otomatik: Nasıl Yıkayacağına O Karar Versin

Otomatik program bulaşık makinenizde bulunan sensör yardımı ile bulaşıkların kirlilik seviyesini algılayarak yıkama suyu sıcaklığı, su miktarı ve yıkama sürelerini en uygun şekilde kendisi belirlemektedir.

Mini 30’ ve Hassas: Az Kirli Bulaşıklar

Ön temizleme işleminden geçmiş az kirli bulaşıklar yıkanması için 35°C yıkama sıcaklığı sunan Mini 30’ programını deneyebilirsiniz. Narin cam eşyalara özel seçenek olan ve 40°C sıcaklık ile yıkama yapan Hassas program yine az kirli bulaşıklar için ideal olmaktadır.

Hızlı 58’: Orta Kirli Bulaşıklar

Hızlı bir yıkama programı tercih edilmek istediğinizde kullanabileceğiniz Hızlı 58’, beklemiş ama normal kirlilik seviyelerine sahip bulaşıkları 60°C ile yıkanması gerekir. Ön yıkama uygulanmayan, 58 dakika süren bu program günlük kullanıma oldukça uygundur.

Hızlı 45’

Otomatik Kapı Açma ve Superdry teknolojilerinin entegre çalışması ile program süresi kısalmaktadır! Aynı anda kullanılan 2 farklı teknoloji ile maksimum kapasite bulaşıklar için yüksek kurutma ve yıkama performansına sahip 45 dakika program size kullanımına sunulmaktadır.

Karma ve Yoğun: Çok Kirli Bulaşıklar

Oldukça kirli veya uzun süre beklemiş bulaşıklarınız için kullanılabilecek bu programlar 70°C su sıcaklığı uygulanmaktadır. Yoğun program, aşırı yağlı tencereler ve tavalar için uygunken Karma programı ile üst sepette hassas, alt sepette kirli tavalar ve tencereler yıkanabilmektedir. Yani karma program günlük bulaşıklarınız için oldukça uygun bir seçenektir.

Makine Yıkama 

Makine temizliği için geliştirilmiş olan bu özel program suyun sıcaklığını 70°C’ye kadar çıkartarak makineniz için hijyen sağlamaktadır. Bulaşık makinasında hijyen sağlayabilmek için bu program 1-2 ayda bir makine boşken çalıştırılması gerekir. Bu program ile deterjan üreticilerinin makine temizleyici olarak sunmuş oldukları kimyasallarının kullanılması bir avantaj sağlar.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir