Windows 10’da Siyah Ekran Sorunu Nasıl Onarılır?

En son Windows 10 yüklemesinde bile, her zaman beklenmeyen hatalarla karşılaşma riski vardır. Böyle bir hata, bilgisayar ekran kapanma süresi ile ilgili değilse Windows 10’un siyah bir ekrana önyükleme yapmasıdır. Belki de bu, Windows 10 bilgisayarında karşılaşabileceğiniz en kötü hatalardan biridir, çünkü hata, sorun gidermeye nereden başlayacağınız konusunda size ipucu veren herhangi bir kod veya mesajla ilişkilendirilmez. Böyle bir durumda ne yapılabilir? Bu gönderi, Windows 10 siyah ekran çözüm ile ilgilidir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Windows 10 Önyüklemesini Siyah Ekrana Çözme

Temel olarak, sorun şu durumlardan herhangi birinde görülebilir:

  • Windows 10’a giriş yapmadan önce siyah bir ekran görüyorsunuz
  • Windows 10’a giriş yaptıktan sonra siyah bir ekran görüyorsunuz

Windows 10’a Giriş Yapmadan Önce Siyah Ekranla Karşılaşılırsa

Bağlantıları Doğru Şekilde Kontrol Edin

Bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, ekranınızın bir elektrik prizine ve bilgisayarınıza düzgün şekilde bağlı olup olmadığını iki kez kontrol edin, bağlı TV’nizin açık olduğundan ve PC’nizin girişine ayarlandığından emin olun. Mümkünse, farklı bir video çıkışına geçmeyi deneyebilirsiniz. Hatta bazen, sürücüdeki bir değişiklik video sinyalini farklı bir çıkış bağlantı noktasına gönderebilir. Ana ekranınızla ilgili bir sorun olmadığını doğrulamak için bilgisayarınıza farklı bir monitör bağlamayı da deneyebilirsiniz.

Virüsten Koruma Yazılımınızı Kaldırın ve Güncelleyin

Bazen üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı siyah ekranlara neden olabilir. Yazılımı kaldırmak, bilgisayarınızı korumasız bırakmaz, çünkü Windows Defender virüsten koruma yazılımı, başka bir virüsten koruma yazılımı çalışmıyorsa devreye girer.

PC’nizde Temiz Bir Önyükleme Gerçekleştirin

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri size yardımcı olmadığında, PC’nizin temiz önyüklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

PC’ye Giriş Yaptıktan Sonra Siyah Ekran Görülürse

Explorer.exe Yazın

PC’ye giriş yaptıktan sonra imleç ile siyah bir ekran görüyorsanız, önce Ctrl + Alt + Del tuşlarına basmayı denemeli ve Görev Yöneticisini açıp açmadığına bakmalısınız. Varsa,  Dosya > Yeni görevi çalıştır’a tıklayın. explorer.exe yazın ve Enter’a basın.

Güvenli Modda Önyükleme Yapın

Çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, birkaç başka neden olabilir ve Windows 10 önyüklemesini siyah ekran sorununa düzeltmeyi denemek için bilgisayarınızı Güvenli Modda başlatabilirsiniz.

Yukarıdaki sorun giderme yöntemlerinden en az birinin, Windows 10’un siyah ekran sorununa önyüklemesini düzeltmenize yardımcı olacağını umuyoruz!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir