Lineer Aydınlatma  fiyatı hangi faktörlere bağlıdır?

Lineer aydınlatma  günümüz modern aydınlatmasında mimarlar, tasarımcılar ve tüketiciler arasında oldukça popüler olan bir aydınlatma  türüdür. Bu popülerlik, aydınlatma ürünleri pazarında lineer armatürlerin çok çeşitli olmasına neden oldu. Bu çeşitliliğe göre lineer ışığın fiyatı çok çeşitlidir ve LED çipinin türü, sürücü tipi, gövde malzemesi, performans sistemi ve diğer birçok faktör lineer ışığın fiyatı üzerinde büyük etkiye sahiptir. İstediğiniz lineer aydınlatma değerini kolayca tahmin edebilmeniz ve lineer aydınlatmayı  en optimum şekilde satın alabilmeniz için aşağıda bu faktörleri sıraladık.

Lineer Aydinlatma
Lineer Aydinlatma

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Lineer ışıkların fiyatları neden farklı?

Aydınlatma ürünleri pazarında lineer armatürler araştırdıysanız muhtemelen bu ürünler arasındaki büyük fiyat farkını fark etmişsinizdir. Genel olarak lineer ışıklar kişiye özel ürünlerdir ve bu nedenle bu ürünlerin yapımından geçen süreç her üretimde farklıdır. Bazı doğrusal ışıklar, alüminyum profilin içine bir LED şerit yerleştirilerek yapılır. Bazıları tamamen farklı bir yapıya sahiptir ve modülerdir, bu da her parçanın ayrı ayrı ayrılıp değiştirilebileceği anlamına gelir. Bu yöntemlerin her birinin, armatürün son ömrüne, ışığının kalitesine, zarafetine ve güzelliğine bağlı olarak lineer aydınlatma  fiyatı üzerinde büyük etkisi vardır. Aşağıda Ceragh Line fiyatını etkileyen bu faktörleri inceledik.

Lineer aydınlatmayı  fiyatını etkileyen faktörler

1- Lineer armatürün boyutları

Lineer ışıklar genellikle farklı boyutlarda, yani farklı uzunluklarda, genişliklerde ve yüksekliklerde yapılır. Genellikle bu ışıkların gövdesi alüminyumdan yapılır, dolayısıyla alüminyum tüketimi arttıkça daha büyük ışıkların maliyeti de artar.

2- Lineer  ışık çalışma sistemi

Belirtildiği gibi doğrusal ışıklar farklı şekillerde yanar. Lineer ışıklar yapmanın en kolay ve ucuz yolu LED filament kullanmaktır. Fakat bu yöntem görünüşünün aksine maliyet açısından uygun bir yöntem değildir çünkü ipliğin bir kısmı yanarsa ipliğin tamamının değiştirilmesi gerekir. Ayrıca LED filamentler iyi bir ışık kalitesine sahip değildir ve sabit voltajla çalıştıklarında ışık kaybı yaşarlar. Diğer bir çözüm ise iki tür ışığa ayrılan modüler lineer ışıkların kullanılmasıdır.

Doğrusal sabit voltaj ve doğrusal sabit akım armatürleri sınıflandırılır. Lineer armatürler arasında en iyi kaliteye sahip olduğu söylenebilecek sabit akımlı lineer  modüller elektriksel direnç kullanılmadan birbirine bağlanır ve aydınlatmaları için genellikle daha kaliteli çipler kullanılır. Kaliteli bir lineer aydınlatmada, armatürün  alüminyum profili içerisine hem armatürü yeterince soğutan hem de ışığı prensipli bir şekilde dağıtan alüminyum reflektör yerleştirilmiştir. Bütün bunlar, en yüksek değer ve maliyete sahip olan sabit akımlı modüler lineer ışığa yol açmıştır.

Pazarda lineer ışıklar bulunmalıdır. Ancak bu aydınlatmanın  ömrünün çok uzun olması ve ayrıca parçaların ayrı ayrı değiştirilebilmesi nedeniyle sabit akım modüler lineer aydınlatmanın  bakım maliyetlerinin diğer aydınlatmalara  göre çok daha düşük olduğu dikkate alınmalıdır.

3- Lineer ışık nasıl kurulur

Genel olarak armatürün  içindeki alüminyum gibi hammaddelerin tüketiminde farklılık yaratan herhangi bir durum doğal olarak armatürün  fiyatını da etkileyecektir. Ancak genellikle lineer aydınlatma üreticileri aynı lineer armatür modeline ait sıva altı, sıva üstü veya asılı lineer armatürler arasında çok fazla fiyat farkı olduğunu düşünmezler. Yani lineer ışık modeli kurmak için ihtiyacınız olan bütçenin, sıva üstü, ankastre veya sarkıt şeklinde nasıl monte edildiğiyle pek bir ilgisi olmayacaktır. Tek sorun, asılı lineer ışıklara kablo asmak için muhtemelen ayrı bir ücret ödemeniz gerektiğidir.

Lineer bir aydınlatmanın  fiyatını tahmin etmenin en hızlı yolu nedir?

Lineer ışığın kişiye özel bir ürün olduğunu düşünürsek fiyat tahmini birçok faktöre bağlıdır, hangi model ve boyutta lineer ışığa ihtiyacınız olduğu, hangi güçte, hangi şekilde ve hangi özelliklerde ihtiyacınız olduğu fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle normalde istediğiniz çizgi ışığının tam fiyatını hesaplamak zaman alabilir ancak internet panelini kullanarak “kendi çizgi ışığınızı satın alabilirsiniz”

Aydınlatmayı kişiselleştirilmesi için gerekli olan uzunluk, şekil, genişlik, ışık rengi, gövde rengi, montaj yöntemi ve diğer tüm unsurlar bu sayfada dikkate alınır ve böylece sadece aydınlatma fiyatını bulmanız mümkün olmaz. Lineer aydınlatma  Hesaplayın ancak lineer aydınlatmaları aynı sayfadan doğrudan satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki maddeler lineer aydınlatma  fiyatı ve bu armatürün satın alınmasıyla ilgili maddeler hakkında ipuçlarıydı. Daha fazla bilgi ve tavsiye için veya lineer ışıklar satın almak için bizimle iletişime geçin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir