Doğru mağaza ışığı hangisi? Mağaza aydınlatma kılavuzu

Magaza aydinlatma kilavuzu
Magaza aydinlatma kilavuzu

Bir mağazada güzel ve farklı bir dekor ve iç tasarım işinizin büyümesine büyük katkı sağlayabilir ancak bu yolda ihmal edilmemesi gereken önemli bir nokta da iyi ve dikkatli bir mağaza aydınlatmasının önemidir.

Aydınlatma, bir mekanın dekorasyonunun tasarlanmasında ana unsurlardan biridir ve mağazalarda ürünleri sunma ve atmosfer yaratma şekli hiç şüphesiz satışlarda ve daha fazla müşteri çekmede en önemli faktörlerden biridir.

Uygun bir mağaza aydınlatması olmadan, dekoru tasarlamak ve uygulamak için ne kadar harcadığınız önemli değil, tüm bu çabalar etkisiz olabilir.

İşletmelerde ışık ve mağaza aydınlatmasının görevleri

Işığın önemini ve satışlar üzerindeki etkisini anlamak için mağaza aydınlatmasının rolünü tanıyalım.

Mağazada ışığın ilk ve en temel rolü, mağaza veya sergideki tüm ürünlerin düzgün görülebileceği şekilde mekanı aydınlatmaktır.

İkinci adımda mağazadaki ışığın görevi, daha önemli ürünlere dikkat çekmek ve onları öne çıkarmaktır. Bu konu özellikle vitrin aydınlatmasında önemlidir; uygun şekilde tasarlanmış bir mağaza aydınlatması ile yoldan geçenlerin dikkatini mağazaya çekebilirsiniz.

Bir mağazada ışığın üçüncü rolü, görsel güzelliği arttırmak ve sonrasında müşteriye iyi bir his vermek için dekoratif bir mağaza aydınlatması oluşturmaktır. Ayrıca lineer armatür gibi dekoratif bir ışık kullanarak, mağazanın bir noktasından diğerine giderken müşterilerinize istediğiniz yolda rehberlik edebilirsiniz.

Bir mağaza aydınlatması hangi özelliklere sahip olmalıdır?

● Düşük enerji tüketimiyle yüksek verimlilik

● Mağaza içindeki nesnelerin ve malların rengini görmek için 80’in üzerinde renksel geriverim indeksi

● Ürün kalitesini garanti etmek için garanti ve geçerli, koşulsuz garanti

●Armatürün yüksek güç faktörü, yani en az enerji kaybı

● Mağaza aydınlatmasında doğru ve optimum kullanım için kaliteli ışık ve hassas tasarım

Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve mağaza aydınlatması için mimarlar arasında popüler hale gelen bazı mağaza aydınlatmalarını inceleyelim.

● Lineer armatür

Minimal ve modern görünümün yanı sıra kalite ve dağınık ışık, mağaza aydınlatmasında bu ışıkların kazanan kartlarıdır. Lineer ışıklarda önemli olan bu ışıkların hem genel aydınlatma hem de dekoratif aydınlatma amacıyla kullanılabilmesidir.

● LED Rayı Armatürü

Ray ışıklarını farklı mağazalarda görmüşsünüzdür. LED ray armatürleri, silindir rayı ışığı, ışık kaynağı geniş bir çeşitliliğe sahiptir.

Ray ışığı yerel ve vurgulu aydınlatma için uygundur. Doğru bir mağaza aydınlatmasıyla daha temel ve önemli ürünler iyi bir şekilde vurgulanabilir.

Yeni nesil trifaze ray ışığı, üç fazlı arayüzü raya kurma yeteneği, daha fazla manevra kabiliyeti ve ray üzerindeki ışıkları ayrı ayrı kontrol etme olanağı sağlayan üç fazlı bir LED ray armatürüdür; Enerji tüketiminiz de etkilidir.

● Mağaza ışığı AR111

Herhangi bir dekoratif aydınlatmadan önce öncelikle mağaza alanının kaliteli genel aydınlatmasını sağlamalısınız. AR111 yerleşik yukarıdan aydınlatmalar bu durumda ana görevden sorumludur ve gerekli küresel aydınlatmayı sağlarken dekoratif bir görünüme sahiptirler ve çeşitli tek ev, iki ev ve üç ev çerçevelerine monte edilebilirler.

Mağaza aydınlatmasında önemli noktalar

Mankenler için ayrı aydınlatma

 Giyim mağazasının vitrinini aydınlatmak için mankenleri kullanın ve ray ışığını kullanarak vitrindeki kıyafetlerin farklı özelliklerini vurgulayın.

Mağaza aydınlatmasında mağazanızın ruh halini göz önünde bulundurun

LED ışıklarda ışığın rengini ve yoğunluğunu programlayabilme özelliğini kullanarak, mağazanızın çalışma alanına uygun olduğunu düşündüğünüz ruh haline yaklaşın ve bu özelliği avantajınıza kullanın.

Araştırmalar, iyi ve farklı aydınlatmaya sahip bir mağazanın, zayıf aydınlatmaya sahip bir mağazaya göre yaklaşık %12 daha fazla satış yaptığını göstermiştir.

Mağaza aydınlatmasında LED aydınlatmalar ilk tercihiniz olmalı

Aydınlatma maliyetlerini azaltmak için mutlaka LED aydınlatmaları tercih edin, böylece enerji ve elektrik tüketimini azaltmanın yanı sıra ışıklarınız uzun ömürlü olur ve aynı zamanda çok daha düşük bakım ve onarım maliyetlerine sahip olur ve azaltmada önemli bir rol oynayabilir. mağazanızın elektrik maliyetleri.

İyi aydınlatma, müşteride iyi bir his yaratmanın ve müşterinin mağazanızdaki deneyimini iyileştirmenin faktörlerinden biridir.Artık istatistikler, kaliteli bir mağaza aydınlatmasının, alanda çekici bir atmosfer yaratmada o kadar etkili olabileceğini ve satışlarınızı artırabileceğini gösteriyor .

Kaynak: Ecowat

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir