Kırmadan Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanmış bir tuvalet büyük bir rahatsızlıktır. Tek banyolu bir evde yaşamak, hemen tıkanmaya yönelmeyi gerektirir. Yedek tuvaleti olan tek banyolu bir evden daha kötü olan tek şey, bir evin misafirle dolu olduğu arızalı bir tuvalettir.

Tuvaletler sürekli tıkanıyor. Çoğu zaman tuvalet tuzağına bir şey takılır ve kendi kendine geçemez. İnsanların ne aldığını görmek akıllara durgunluk verebilir. Kapana kısılan şeyler arasında peçeteler, sıhhi ürünler, çamaşır yıkamak ve oyuncaklar bulunur.

Bir tuvaleti açmak genellikle basit bir işlemdir, ancak bazen nesneyi geçirmenin veya çıkarmanın daha zor olduğu zamanlar vardır. Durumu düzeltmek için her zaman bir tesisatçı çağırmanız gerekmez. Ancak, tuvalete zarar vermeden tuzak yolunu nasıl açacağınızı bilmeniz gerekir. Tuvalete zarar vermeden tuvalet tıkanıklık nasıl açacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Pistonla Tuvalet Tıkanması Nasıl Açılır?

Tıkanmış bir tuvaleti açmanız gerekirse diye her evde bir piston olmalıdır. Tıkanıklık varsa, pistonla birlikte elinizde bulundurmak üzere bir çift lastik eldiven satın alın. Tuvalette çalışırken, tuvaletten gelebilecek suyu emmek için havluları yere koyun. Piston kabı, içi boş açıklığın içinden katlanan bir kapağa sahip, çan şeklinde bir kauçuk cihazdır. Pistonu kullanmak için klozete yerleştirin ve sifon yoluna girişi kapatın. Daireyi dışarı çıkarmak için eli yavaşça içeri doğru itin, böylece giriş yolunu kapatabilir.

Tuzak yolu kapatıldıktan sonra, tutamağa baskı yapmaya başlayın ve pistonu söndürmek için kuvvetlice içeri doğru itin ve dışarı çekin. Bu adımı birkaç kez tekrarlayın. Nesne yerinden çıkmışsa, tuvaletteki su, daldırmanın başarılı olduğunun bir işareti olarak aşağı inmelidir. Emin olmak için tuvaleti yıkayın. Tuvalet tıkanıklığı açmazsa işlemi tekrarlayın.

Kirmadan Tikaniklik Acma
Kirmadan Tikaniklik Acma

Tuvalete Bir Tencere Su Dökün

Bir tuvaletin operasyonel konsepti, suyu döngü boyunca zorlamak için yerçekimine dayandığından, kuvveti eklemeyi deneyin.  Mutfaktan büyük bir tencere alın ve küvete yerleştirin. Tencereyi ılık suyla doldurun ve ardından suyu boşaltın. Tuvalete bir sifon daha verin ve ardından tenceredeki suyu kaseye boşaltın.

Tıkanmanız gerçekten kötüyse ve su birikiyor ve kaseye yerleşiyorsa, tuvalete giden su kaynağını kapatın. Duran suyun aşağı inmesini bekleyin ve ardından suyu klozete boşaltın. Bu teknik ayrıca birden fazla deneme gerektirebilir.

Bulaşık Deterjanı

Tuvalet tıkanıklığını açmanın güvenli bir yolu bulaşık deterjanı kullanmaktır. En iyi markalara çok para harcamanıza gerek yok, dolar deposundan bir şişe işe yarayacak. Bir bardak deterjanla başlayın ve doğrudan klozete dökün. Yaklaşık yarım saat ayarlanmasına izin verin. Deterjan, tuvalet duvarları ve tıkanıklık arasında kayarken tuvalet kapanında bir yağlayıcı olarak çalışacaktır.  30 dakika sonra tuvaleti sifonu çekin. Tıkanmaya neden olan her şey tahliye edilmeli ve drenaja gitmelidir.

Metal Askı Yöntemini Deneyin

Bu hile hızlı çalışır ve yalnızca metal bir tel askı gerektirir. Bazı yöntemler askının pense ile kesilmesini önerir. Askı boyunda çözülebiliyorsa bu gerekli değildir. Teli çözdükten sonra düzeltin, ancak kancayı bırakın. Tuzak yolundan geçmek için kancayı biraz kapatmanız gerekecek. Yerleştirildikten sonra direnç hissedene kadar itin.

Eğer insan israfıysa, konuyu dağıtmak için askıyı çevirmeniz gerekecektir. Ayrıca tuvaletteki suyun akabilmesi için bir delik açmayı da deneyebilirsiniz. Mendil veya kadınsı ürünlerin olduğu durumlarda amaç, eşyayı askı ile asarak tuvaletten çıkarmaktır. Tıkanıklığın giderildiğinden emin olmak için tuvaleti yıkayın.

Karbonat ve Sirke ile Kendi Çözücünüzü Yaratın

Kimyasalları tuvalete dökerken dikkatli olun.  Klozete kimyasal dökmenin tehlikesi, tıkanıklığı çözmemesidir. Şimdi ürün orada duruyor ve bir piston kullanmayı denerseniz cilde ve gözlere sıçrayabilir. Ev ürünleri ile yapabileceğiniz daha güvenli bir yöntem var. Karbonat, sirke ve kaynar suya ihtiyacınız olacak.

Tuvalete bir bardak karbonat dökerek başlayın. Su kaynağını kapattıysanız veya su seviyesi düşükse, kaynar su dolu tencereye dökün. Son olarak, yavaşça yaklaşık iki bardak sirke dökün. Tıkanıklığı çözüp çözmediğini görmek için karışımı birkaç saat bekletin. Ayrıca tuvaleti yıkamayı da deneyebilirsiniz. Hala hareket etmiyorsa, itmek için pistonu kullanmayı deneyin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir